Mariusz Drężek (jako Vigo)

Mariusz Drężek (Vigo)

Wciela się w postać Vigo, która to postać znana jest jako uliczny złodziejaszek i kombinator, nie stroni także od narkotyków. Vigo jest byłym mężem Uli. Ma pewne interesy z Arturem i jest podejrzanie ciekawski w stosunku do Marka. Z kontaktu z Vigo nic dobrego na pewno nie wyniknie...

 

 

Mariusz Drężek (ur. 7 lipca 1972 w Mikołajkach) – polski aktor teatralny, dubbingowy i telewizyjny.

Życiorys

Ma starsze rodzeństwo – siostrę i brata. Aktorstwem zainteresowałem się przez przypadek, gdy kolega zaciągnął go do Domu Kultury w Mrągowie, gdzie zafascynowało go spotkanie z instruktorem i teatr.

W latach 1992-93 i 2004 roku występował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W 1997 roku otrzymał drugą nagrodę na XVIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz został uhonorowany pierwszą nagrodą za rolę Fircyka w przedstawieniu Franciszka Zabłockiego Fircyk w zalotach na XV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Po ukończeniu w 1997 roku wydziału aktorskiego we wrocławskiej PWST, związał się z wrocławskimi teatrami: Polskim jako Lizander w sztuce szekspirowskiej Sen nocy letniej i w roli Jakuba Gordona w spektaklu Romana Kołakowskiego Przygody Hucka Finna (1997-2002), K2 (1998, 2000, 2002) i Operetką Wrocławską jako Bernardo w musicalu Leonarda Bernsteina West Side Story (2004). Potem występował w teatrach warszawskich – Muzycznym "Roma" jako Sonny Latieri w musicalu Grease (2002), Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego (2003), Laboratorium Dramatu w potrójnej roli Świętego Piotra, Pipo i Gracza II w przedstawieniu Tadeusza Słobodzianka Kowal Malambo (2005-2007), Wytwórnia jako Stanisław Retro, celnej karykatury współczesnego idola masowej wyobraźni w sztuce Doroty Masłowskiej Paw królowej. Opera praska (2006) i Dramatycznym jako Marek Kalita w inscenizacji Williama Goldinga Widzialna ciemność (2007).

Jego debiut telewizyjny w telenoweli Polsat Życie jak poker (1998-99) spotkał się z serdecznym przyjęciem przez telewidzów. Potem pojawił się gościnnie w sześciu odcinkach sitcomu TVP Gdańsk Lokatorzy (2000, 2003, 2004) jako Adam Przypadek, brat Jacka (Michał Lesień). W telenoweli TVP 2 M jak miłość (2003, 2004, 2006, 2007) wystąpił w roli Tadeusza Makowskiego, byłego męża Teresy (Joanna Sydor). W telenoweli TVP 2 Na dobre i na złe (2005-2007) jako Bartosz Domagalski, uzależniony od narkotyków narzeczony Mileny Starskiej (Anita Sokołowska), zajmował się dziennikarstwem śledczym. Jego dobra znajomość języka rosyjskiego przydała się podczas grania roli turysty Borysa w jednym z odcinków serialu Polsat Rodzina zastępcza (2007). W kilku odcinkach operze mydlanej Polsat Pierwsza miłość (2008) pojawił się jako Krzysiek, pacjent na terapii grupowej leczenia uzależnień prowadzonej przez psychologa Damiana (Łukasz Lewandowski), u którego leczy się także Paweł Krzyżanowski (Mikołaj Krawczyk). W operze mydlanej Polsat Samo życie (2008-2009) wyposażył w cechy pozytywne swoją postać Jerzego Bartnika, bezwzględnego nowego naczelnego redaktora magazynu "Samo Życie".

Jego żoną jest Agnieszka Michalska, która także jest aktorką. Ma syna Ignacego (ur. 2005).

Wystąpił w teledysku zespołu Afromental do piosenki "Rock&Rollin' Love".

Dyskografia

  • 2004: Piosenki Jonasza Kofty – Stop klatka (koncert zarejestrowany podczas XXXI Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję Olsztyn 2004); Song o ciszy (ze Stanisławą Celińską, Magdaleną Cielecką, Joanna Lewandowska, Iwona Loranc, Katarzyna Warno, Andrzejem Chyrą, Robertem Janowskim, Wiktorem Zborowskim, Zespół „Kameleon Kwintet”, Zespół „Trzy Dni Później”; sł. Jonasz Kofta – muz. Andrzej Zarycki), Miłość Eskimosa, Brat
  • 2006: W moich ramionach Nick Cave i przyjaciele – Bar O'Malley'a

Polski dubbing

Filmografia

 

źródło i więcej informacji na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mariusz_Drężek

POWRÓT