Sambor Czarnota (jako Marek Newski)

Sambor Czarnota (Marek Newski)

Odtwarza rolę Marka Newskiego, pisarza wydającego bestsellerową książkę. Postać Marka Newskiego jest postacią romantyczną, często zamyśloną, borykającą się z problemami, błądzącą po omacku i szukającą wyjaśnienia i odpowiedzi na pytanie "jak było na prawdę".
Marek stracił swojego najbliższego przyjaciela - Artura, który w przewrotny sposób odebrał mu jego niezrealizowane marzenie - związek z dziewczyną którą poznał w parku, Marleną.

 

Sambor Czarnota

Sambor Czarnota (ur. 16 marca 1977 w Częstochowie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

Życiorys

Podczas nauki w Szkole Podstawowej nr 40 im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie, uczył się także w Szkole Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Uczęszczał do klasy o profilu biologiczno-chemicznym w II LO im. Romualda Traugutta, gdzie zdał maturę. W 2000 roku ukończył Wydział Aktorski w Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi.

22 września 2001 roku zadebiutował rolą Wolfganga Amadeusza Mozarta w spektaklu Amadeusz na scenie Teatru Jaracza w Łodzi, z którym związał się na stałe. W szekspirowskiej sztuce Romeo i Julia (2001–2002) pojawił się jako Romeo i Parys. Sceniczna postać Mężczyzny Młodszego kreującego aż pięć postaci - beniaminka korporacji, dilera narkotyków słuchającego hip-hopu i wychowanka domu dziecka w przedstawieniu Toksyny przyniosła mu w 2003 nagrodę na III Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu oraz w 2004 odebrał nagrodę Zarządu Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP-u w X Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej w Warszawie i wyróżnienie na XXXIX Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Małych Form "Kontrapunkt" w Szczecinie. Jest także laureatem nagrody marszałka województwa łódzkiego za sezon 2003/2004. Współpracował także z teatrami: warszawskim "Scena Prezentacje" (2003–2005) i Muzycznym w Lublinie (2006–2007).

Debiutował na kinowym ekranie w dramacie Mariusza Trelińskiego Egoiści (2000) u boku Magdaleny Cieleckiej, Olafa Lubaszenko, Jana Frycza i Rafała Mohra. Następnie wystąpił w roli Jakuba Korpalskiego w telenoweli Czułość i kłamstwa (2000). Po występie w telewizyjnym dramacie Biała sukienka (2003), pojawił się w operze mydlanej Polsatu Samo Życie (2005–2007), sitcomie TVP-Gdańsk Lokatorzy (2003), operze mydlanej TVP2 Na dobre i na złe (2004) oraz zagrał postać Józka w dramacie biograficznym stacji telewizyjnej Hallmark Channel, Karol. Człowiek, który został papieżem (Karol, un uomo diventato Papa, 2005). Popularność przyniosła mu także rola Łukasza Wrońskiego, współpracownika Choroszyńskiego, narzeczonego Julii Choroszyńskiej w serialu TVP 2 Egzamin z życia (2005–2007).

Życie prywatne

Związany z Martą Dąbrowską, córką byłego ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego.

Filmografia:

Programy TV

Występował w VIII edycji programu Taniec z gwiazdami emitowanego w telewizji TVN. Jego partnerką była Magdalena Soszyńska-Michno. Zajęli 9. miejsce.

źródło i więcej informacji na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sambor_Czarnota

POWRÓT