Mariusz Drężek (jako Vigo)

Mariusz Drężek (Vigo)

Assume the role of Vigo, which is a figure known as a street thief and swindler, does not avoid the drug. Vigo is a former husband, Ula. He has some business with Artur and is suspiciously peeping over to Marek. The contact with the Vigo certainly nothing good will come of it ...

 

 

Mariusz Drężek (ur. 7 lipca 1972 w Mikołajkach) – polski aktor teatralny, dubbingowy i telewizyjny.

Życiorys

Ma starsze rodzeństwo – siostrę i brata. Aktorstwem zainteresowałem się przez przypadek, gdy kolega zaciągnął go do Domu Kultury w Mrągowie, gdzie zafascynowało go spotkanie z instruktorem i teatr.

W latach 1992-93 i 2004 roku występował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W 1997 roku otrzymał drugą nagrodę na XVIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz został uhonorowany pierwszą nagrodą za rolę Fircyka w przedstawieniu Franciszka Zabłockiego Fircyk w zalotach na XV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Po ukończeniu w 1997 roku wydziału aktorskiego we wrocławskiej PWST, związał się z wrocławskimi teatrami: Polskim jako Lizander w sztuce szekspirowskiej Sen nocy letniej i w roli Jakuba Gordona w spektaklu Romana Kołakowskiego Przygody Hucka Finna (1997-2002), K2 (1998, 2000, 2002) i Operetką Wrocławską jako Bernardo w musicalu Leonarda Bernsteina West Side Story (2004). Potem występował w teatrach warszawskich – Muzycznym "Roma" jako Sonny Latieri w musicalu Grease (2002), Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego (2003), Laboratorium Dramatu w potrójnej roli Świętego Piotra, Pipo i Gracza II w przedstawieniu Tadeusza Słobodzianka Kowal Malambo (2005-2007), Wytwórnia jako Stanisław Retro, celnej karykatury współczesnego idola masowej wyobraźni w sztuce Doroty Masłowskiej Paw królowej. Opera praska (2006) i Dramatycznym jako Marek Kalita w inscenizacji Williama Goldinga Widzialna ciemność (2007).

Jego debiut telewizyjny w telenoweli Polsat Życie jak poker (1998-99) spotkał się z serdecznym przyjęciem przez telewidzów. Potem pojawił się gościnnie w sześciu odcinkach sitcomu TVP Gdańsk Lokatorzy (2000, 2003, 2004) jako Adam Przypadek, brat Jacka (Michał Lesień). W telenoweli TVP 2 M jak miłość (2003, 2004, 2006, 2007) wystąpił w roli Tadeusza Makowskiego, byłego męża Teresy (Joanna Sydor). W telenoweli TVP 2 Na dobre i na złe (2005-2007) jako Bartosz Domagalski, uzależniony od narkotyków narzeczony Mileny Starskiej (Anita Sokołowska), zajmował się dziennikarstwem śledczym. Jego dobra znajomość języka rosyjskiego przydała się podczas grania roli turysty Borysa w jednym z odcinków serialu Polsat Rodzina zastępcza (2007). W kilku odcinkach operze mydlanej Polsat Pierwsza miłość (2008) pojawił się jako Krzysiek, pacjent na terapii grupowej leczenia uzależnień prowadzonej przez psychologa Damiana (Łukasz Lewandowski), u którego leczy się także Paweł Krzyżanowski (Mikołaj Krawczyk). W operze mydlanej Polsat Samo życie (2008-2009) wyposażył w cechy pozytywne swoją postać Jerzego Bartnika, bezwzględnego nowego naczelnego redaktora magazynu "Samo Życie".

Jego żoną jest Agnieszka Michalska, która także jest aktorką. Ma syna Ignacego (ur. 2005).

Wystąpił w teledysku zespołu Afromental do piosenki "Rock&Rollin' Love".

Dyskografia

  • 2004: Piosenki Jonasza Kofty – Stop klatka (koncert zarejestrowany podczas XXXI Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję Olsztyn 2004); Song o ciszy (ze Stanisławą Celińską, Magdaleną Cielecką, Joanna Lewandowska, Iwona Loranc, Katarzyna Warno, Andrzejem Chyrą, Robertem Janowskim, Wiktorem Zborowskim, Zespół „Kameleon Kwintet”, Zespół „Trzy Dni Później”; sł. Jonasz Kofta – muz. Andrzej Zarycki), Miłość Eskimosa, Brat
  • 2006: W moich ramionach Nick Cave i przyjaciele – Bar O'Malley'a

Polski dubbing

Filmografia

 

Source and more information: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mariusz_Drężek

RETURN