Magdalena Boczarska (jako Marlena)

Magdalena Boczarska (Marlena)

Plays role of Marlena. Mysterious woman, which falls in love with Marek Newski. Is a character full of secrets that we discover while watching a movie.

 

 

 

Magdalena Boczarska jako Marlena

Magdalena Jadwiga Boczarska (ur. 12 grudnia 1978 w Krakowie) – polska aktorka filmowa i telewizyjna. W 2001 roku ukończyła wydział aktorski PWST w Krakowie.

Urodziła się w Krakowie, gdzie też ukończyła studia. Jeszcze w trakcie studiów wystąpiła na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w spektaklu Rajski ogród w roli Kobiety, za którą otrzymała nagrodę im. Mikołaja Grabowskiego.

Po ukończeniu studiów, debiutowała na scenie Teatru Nowego w Łodzi tytułową rolą w sztuce Kurka wodna w reżyserii Łukasza Kosa. Od 2003 roku pracuje na deskach Teatrze Narodowym w Warszawie. Od tego czasu współpracowała m.in. z teatrami Buffo w Warszawie, Carrousel Theater w Berlinie i Teatro Tatro na Słowacji.

Od 2005 roku grywa w popularnych serialach telewizyjnych, zarówno polskich jak i niemieckich. W 2007 roku zagrała główną rolę kobiecą w komedii duetu Konecki i Saramonowicz Testosteron. Po kolejnych rolach w filmach tego duetu, Lejdis oraz Idealnym facecie dla mojej dziewczyny otrzymała główną rolę w dramacie Różyczka w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. Za rolę tytułowej Różyczki, agentki Służb Bezpieczeństwa otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz statuetkę Złotego Pawia dla najlepszej aktorki podczas 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Goa.

Filmografia:

Filmy fabularne
Seriale telewizyjne

Ważniejsze role teatralne

W Teatrze Nowym w Łodzi
  • 2002: Kurka wodna − Kurka wodna
W Teatrze Narodowym w Warszawie
  • 2003: Merlin. Inna historia − Virginea, czyli Viviana
W Teatrze Laboratorium Dramatu w Warszawie
  • 2005: Tiramisu − Kreatywna
W Teatrze Studio w Warszawie
  • 2009: Hollyday − Holly

Nagrody

 • 2001: Nagroda dyrektora Teatru Nowego w Łodzi za rolę Kobiety w przedstawieniu "Rajski ogródek" Tadeusza Różewicza w reżyserii Pawła Miśkiewicza na XIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
 • 2003: Nagroda za debiut za rolę tytułową w przedstawieniu "Kurka wodna" Witkacego w Teatrze Nowym w Łodzi na XXVIII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych w Opolu.
 • 2005: Nagroda dla duetu aktorskiego (z Jarosławem Gajewskim) za rolę Viviany w przedstawieniu "Merlin. Inna Historia" Tadeusza Słobodzianka w Teatrze Narodowym w Warszawie oraz mała statuetka Wojciecha - nagroda dziennikarzy na XLV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych w Kaliszu.
 • 2010: Nagroda za najlepszą rolę żeńską w filmie Różyczka na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
 • 2010: nominacja do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w filmie Różyczka

Source and more information: http://pl.wikipedia.org/wiki/Magdalena_Boczarska

RETURN